dysleksja

5 magicznych kroków do wielkiej zmiany

Muszę się z Tobą tym podzielić. Muszę? Nie, ja chcę i decyduję się na to świadomie, choć to nie jest proste. Jednak pewnego dnia zrozumiałam, że moje życiowe lekcje stają się o wiele bardziej wartościowe wtedy, gdy dzielę się nimi z innymi. Pozostaję więc konsekwentna.

Wierzę również w to, że weźmiesz ode mnie to, co chcesz wziąć. To nie jest szkoła, ja nie jestem nauczycielem, który wstawia pałę za brak pracy domowej. Przychodzę raczej jako inspiracja, a nie wyrocznia, jako kobieta, która wiele zrozumiała i wierzy, że może się to przydać również innym.

Stawiam się do zmian, otwieram serce i umysł bo wierzę, że każdego dnia mogę więcej niż mi się wydaje. Jest jednak robota do zrobienia nie mała, ale to mnie już nie przeraża.

Książka „Jak być Szczęśliwą Myszką – Myszka odnajduje swój dom” – tom I, to bajkowa wersja tych zmian. Jeśli potrzebujesz czegoś poważniejszego, słów pisanych od kobiety dla kobiety, to zajrzyj tutaj i wybierz książkę nie tylko dla dziecka ale również dla siebie.

5 magicznych kroków do wielkiej zmiany:

  • Porzuć wspomnienia, poczucie krzywdy, wybacz tym, którzy Cię wychowywali. Uznaj, że zrobili wszystko to, co było możliwe. Jeśli zabrakło miłości, to najprawdopodobniej nie potrafili Ci jej dać, bo samy jej nie otrzymali.
  • Stań się obserwatorem siebie, stań obok i zobacz, które zachowania Ci się nie podobają. Obserwuj bacznie i wyłapuj wszystko to, co w głębi serca czujesz, że chcesz zmienić.
  • Przestań działać na autopilocie, zamiast być ofiarą życia, stań się świadomym kreatorem Twojej własnej rzeczywistości.
  • Zacznij zmieniać, wybierać świadomie swoje myśli, swoje reakcje, uczucia i zachowania. Jesteś jedyną osobą, która może to zmienić.
  • Jeśli Ci się nie uda, to nie biczuj się i nie krytykuj. Zobacz co Ci nie wyszło, zrozum dlaczego i spróbuj ponownie. Nigdy, ale to przenigdy się nie poddawaj.

Brzmi prosto? Dla mnie to proste nie było, ale każdego dnia staje się coraz łatwiejsze, a moje i nasze życie coraz piękniejsze.

Trzymam i za Ciebie kciuki!

Mama dziewczynki z planety Magia

POBIERZ DARMOWY FRAGMENT

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.