dysleksja

7 najpiękniejszych prezentów jakie możesz dać swojemu dziecku

Dziś nie chcę mówić o prezentach materialnych, zabawkach czy grach. Mimo, że wydałam książkę, która jest idealna dla Twojego dziecka „Jak być Szczęśliwą Myszką – Myszka odnajdujesz swój dom” tom I, to mówię o niej tylko dlatego, bo niesie ona za sobą niezwykłą wartość. Wartość, której potrzebuje każdy z nas. Ty, ja, Twoje dziecko. Wartość, która jest niezaprzeczalna…którą zgubiliśmy gdzieś po drodze.

Wracając jednak do niematerialnych prezentów, które są za darmo, dla każdego z nas, na wyciągnięcie ręki, które już dziś możesz podarować swojemu dziecku, to najpiękniejsze prezenty, które nie mają ceny.

Prezent nr 1CZAS

Taki pełny, na sto procent, który możesz dać swojemu dziecku już dziś. Bez myślenia o pracy, o obiedzie, który trzeba ugotować. Tylko Ty i Twoje dziecko. Rozmowa, zabawa, w której nie ma nic więcej oprócz Was.

Prezent nr 2 – AKCEPTACJA

Czyli brak oczekiwania, że Twoje dziecko będzie inne, niż jest. Będzie lepiej się uczyć, szybciej biegać, lepiej dbać o włosy, czy lepiej pisać. Twoje dziecko jest takie, jakie jest. Jest CUDEM. Poczuje to wtedy, kiedy Ty przypomnisz sobie o tym i przestaniesz wymagać i oczekiwać, że będzie inne.

Prezent nr 3 – MIŁOŚĆ

Czasem musimy sobie o tym przypomnieć. Ten moment kiedy nasze dziecko przyszło na świat. Było idealne, cudowne, pachnące. Pytanie – czy dziś już takie nie jest? Jest! Tylko w ferworze życia, zmian, oczekiwań, wymagań czasem o tym zapominamy. Dziś możemy sobie o tym przypomnieć.

Prezent nr 4 – DOBRE SŁOWO

Kocham Cię – to najpiękniejsze słowa na świecie. Czy obdarzamy nim nasze dziecko każdego dnia? Ono jest za darmo, niesie za sobą energię życia i wszystkiego co najpiękniejsze. Miłość jest pełna mocy. Skorzystaj z niej. Teraz.

Prezent nr 5 – CZUŁY GEST

Przytulenie wytwarza endorfiny, uspokaja, sprawia, że czujemy się lepiej. To jest kolejny prezent za darmo, piękniejszy niż lalka czy nowe klocki. Nie musisz wybierać, możesz dać to i to. Ale pomyśl przez chwilę, co się tak naprawdę w życiu liczy? Co sprawia, że świat staje się piękniejszy?

Prezent nr 6 – TWOJA ZMIANA

Dzieci obserwują nas każdego dnia. Więc możesz mówić, że jesteś szczęśliwą kobietą, ale jeśli tego nie czujesz, jeśli tego nie widać w Tobie, to dziecko w to nie uwierzy. Nie słowa, a czyny się liczą. Dzieci uczą się przez obserwację, więc rozwijaj się i zmieniaj na lepsze, bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć we Wszechświecie, a zobaczysz ją również w oczach swojego dziecka, w których możesz przejrzeć się jak w lustrze.

Prezent nr 7 – TWOJA WIARA

W siebie ale też w Twoje dziecko. To skrzydła, które możesz dać. Skrzydła pewności siebie, wysokiej samooceny, radości i wiary w to, że wszystko będzie dobrze. Bo Twoje dziecko, tak jak i moje, jest z planety Magia i nic, ani nikt nie może tego zmienić.

Justyna Krawczyk

Mama dziewczynki z planety Magia

POBIERZ DARMOWY FRAGMENT

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.