dysleksja

Mapa marzeń robiona przez dziecko – jak wygląda

Jak co roku robimy mapy marzeń całą rodziną. Sylwester to idealny czas na podsumowania, a Nowy Rok na nowe plany i na nową mapę marzeń. To niesamowite, że nasza córeczka tak bardzo zaangażowała się robienie swojej ślicznej mapy i jak wiele ma planów i marzeń.

Nataszka podzieliła swoją mapę na 8 obszarów. W każdym z obszarów napisała to, co ważne jest dla niej, to o czym marzy i czego chce.

I tak pojawiły się obszary: zdrowie, relacje z mamą, relacje z tatą, przyjaźń z Michałkiem (pluszowym przyjacielem), podróże, marzenia na przyszłość, szkoła, pasja.

Niesamowite, że jedenastoletnia dziewczynka w obszarze zdrowie wpisuje to, co ważne, aby była zdrowa, czyli jedzenie zielonych warzyw, unikanie pszenicy czy cukru oraz picie dużej ilości wody.

W obszarze marzeń pojawił się dom i jego dokładny projekt. Na szczęście to dom na przyszłość, który chce wybudować i ma się mieścić albo w górach albo niedaleko naszego obecnego miejsca zamieszkania.

W obszarze podróży pojawił się kamper i podróż w nieznane.

Gdy patrze na tę mapę to czuję, że to piękny dowód na budowanie świadomości już od małego dziecka. Świadomości tego, że to my kreujemy nasze życie i jesteśmy za nie odpowiedzialni.

Mama dziewczynki z planety Magia

POBIERZ DARMOWY FRAGMENT

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.