dysleksja

Co dzieci naprawdę muszą wiedzieć o nawiązywaniu przyjaźni

Ta książka jest o przyjaźni, akceptacji i tolerancji odmienności, co jest podstawą istnienia każdego zdrowego społeczeństwa. Zamów tutaj, a potem przeczytaj ten artykuł, abyś mogła pomoc swojemu dziecku budować zdrowe i wartościowe relacje.

TOLERANCJA ODMIENNOŚCI I WZAJEMNY SZACUNEK

Jedna z moich najdłuższych przyjaźni z poznaną wiele lat temu wspaniałą Amerykanką, zajęła najwięcej pracy, dała mi wiele przemyśleń i wniosków. Przyjaźń stała się dla mnie nauką kompromisu i tolerancji odmienności. Łączy nas wielkie uczucie, sympatia i podobne postrzeganie świata, ale dzieli odmienność kulturowa, miejsce zamieszkania i język. To nauczyło mnie tolerancji ale też otwartości i ciekawości na odmienność, która jest wspaniała. Warto uczyć tego nasze dzieci, które już od najmłodszych lat współtworzą ten świat dzięki wartościom, które im przekazujemy. Warto akceptować innych, ale tego możemy się najlepiej nauczyć wtedy, gdy akceptujemy, kochamy i szanujemy samych siebie.

NIE CHODZI O ILOŚĆ

Nie chodzi o to, aby mieć mnóstwo przyjaciół i otaczać się dużą ilością osób. Z biegiem czasu Twoje dziecko powinno nauczyć się, czego potrzeba, aby mieć nie tylko dobrego przyjaciela, ale także być dobrym przyjacielem. Może mieć jedną czy dwie przyjaciółki czy przyjaciół, ale ważne jest to, aby nauczyć dziecko dbania o relację w której jest zabawa, zaufanie, szacunek i troska o drugą osobę.

NA WSZYSTKO JEST ODPOWIEDNI CZAS

Doskonale pamiętam swoją przyjaciółkę ze szkoły podstawowej. Była wspaniała i na zawsze zostanie w moim sercu, ale moim obecnym życiu już jej nie ma. Próbowałam nawet nawiązać kontakt i odnowić przyjaźń, ale szybko zrozumiałam, że często ludzie są w naszym życiu tylko jakiś czas i odchodzą. Nie ma w tym nic złego, bo przychodzą kolejni i warto dać sobie przestrzeń na nowy etap w życiu dotyczący również przyjaźni.

Justyna Krawczyk

Mama dziewczynki z planety Magia

POBIERZ DARMOWY FRAGMENT

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.