bajki terapeutyczne

Odpowiedzialność za dziecko – co to w ogóle znaczy?

Kiedyś miałam marne wyobrażenie na temat odpowiedzialności za dziecko i za jego wychowanie. Odpowiedzialność kojarzyła mi się z zapewnieniem dziecku edukacji, domu, ciepła, bezpiecznego fotelika samochodowego i wszystkiego czego potrzebuje.

Dziś temat jest mi bliski dlatego, że już nie jestem teoretykiem, a praktykiem. Obserwuję jednak bardzo różne patrzenie na dziecko i na jego wychowanie. Najczęściej słyszę, że rodzice odpowiadają przede wszystkim za edukację dziecka, więc najważniejsza jest szkoła, potem kariera i radzenie sobie w tak zwanym dorosłym życiu.

Niestety nie zgadzam się z powyższym. W moim odczuciu szkoła nie jest najważniejsza, ani też kariera czy pieniądze. Dla mnie gdzieś po drodze szukania sensu życia stało się ważne, coś zupełnie innego.

Dziś uważam, że moją największą odpowiedzialnością jest budowanie swojej świadomości i balansu w życiu, swojej mocy i pewności tego, że jestem wartościową kobietą. Uczę się słuchania serca i intuicji, podążać za nią, aby przeżyć życie w zgodzie ze sobą i być szczęśliwą kobietą. I właśnie tego chcę nauczyć moją córeczkę. To jest najważniejsze. Chcę dać jej skrzydła, przekazać najważniejsze wartości i poczucie, że jest wartościowa i wspaniała bez względu na stopnie w szkole, czy bez względu na to, co zrobi i jakich dokona wyborów. Kocham ją zawsze i to jest najważniejsze, aby to czuła i umiała słuchać i kochać siebie zawsze.

Justyna Krawczyk

Mama dziewczynki z planety Magia

POBIERZ DARMOWY FRAGMENT

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.